V okviru aktivnosti varne rabe interneta smo v 1. razredu iskali ideje za preživljanje prostega časa in jih razdelili v dve skupini. Ena izbira so naprave, kot so televizija, mobilni telefon, tablica ali računalnik (prenosnik), druga izbira pa so igrače in igre. Ugotavljali smo, da je med učenci prisotna velika želja po igranju igric in gledanju televizije, da  nekateri prvošolci že imajo svoj mobilni telefon, ampak večina staršev določi, kdaj in kako dolgo lahko uporabljajo neko napravo. Razgovorili smo se in ugotovili, da je dolgčas včasih potreben, saj nas prisili, da poiščemo ideje za igro – igro, kjer razvijamo domišljijo. Le-te pa ob gledanju televizije ne razvijamo, ampak jo celo zaviramo. Z učenci smo rešili pripravljene delovne liste – sejfkov labirint, iskanje razlik na sliki ter matematiki prilagojen DL, kjer smo izpolnjevali preglednico.

Hvala, Safe.si, da skupaj z nami in s starši skrbite za našo varnost na internetu.

Prvošolci OŠ Bizeljsko