Na Osnovni šoli Bizeljsko nas je v ponedeljek, 18. 10. 2021, obiskala  gospa Vesna Božiček in nam predstavila svoje potovanje po vzhodni Turčiji.

Najprej nam je opisala zempljepisne in zgodovinske značilnosti Turčije. Med potovanjem je obiskala mesto Van, Haran, Šanliurfa in Ani. Povedala nam je veliko o gori Nemrut, kjer še danes stoji grobnica kralja Antioha Komagenskega. Turčija ima zelo pestro kulinariko. Znana je po baklavi, bureku, kavi, čaju in napitku iz jogurta, vode in soli, ki se imenuje ayran. V vzhodni Turčiji uspeva tudi edinstvena rastlina, črna vrtnica.

Po zanimivi predstavitvi smo se naučili nekaj turških besed in poskusili turški čaj. Izpolnili smo delovne liste o zgodovini ter geografskih značilnostih Turčije ter izdelali plakate, ki si jih lahko ogledate na zgornjem hodniku naše šole.

Učenci smo se ob spoznavanju Turčije in obisku Vesne imeli lepo in se tudi veliko naučili.

Lana Miketek in Maša Mužar